Python Ders #3 -Değişken Tanımlama ve Veri Türleri🎯 Sıfırdan python eğitim setinde üçüncü dersimizde değişken nasıl tanımlanır ve veri türlerini ele aldık. String,char,int,long gibi fonkisyonların kullanımı hakkında bilgiler sundum sizlere.

👍BÜYÜK AİLE İÇİN ABONE OL :

Saniyeye git :
📺 Python değişkenle fonksiyonları – 00:45
📺 Python değişken tanımlama kuralları – 00:46
📺 Python string değişken oluşturup kullanma – 01:28
📺 Python int yani sayısal değerler yazdırma – 01:50
📺 Python içinde float ondalıklı sayı değişkeni – 02:40
📺 Python string birleştirme – 04:00
📺 Python str yani stringe dönüştürme – 06:50
📺 Python IndentationError girinti hatası – 09:49
📺 Python char – 12:30
📺 Python Hex komutu onaltılık sayı sistemi – 14:00
📺 Python oct() fonksiyonu – 14:15

🎯 Python derslerinde olmazsa olmazlarda bir tanesi tabi ki değişken tanımlama kuralları ve bu kurallara bağlı olarak değişken tanımlama fonksiyonları. İşte bu dersimde python içinde str,chr,long,int,float gibi fonksiyonları nasıl kullanabiliriz sizce?

🎯 Python değişkenler ve veri türleri, ana konumuz bu.Peki nedir bu python değişken tipleri? Herhangi bir problemi çözüme kavuşturmak adına bazı araç ve gereçlere ihtiyacımız var. İşte python dilindeki araç ve gereçler değişkenler.

🎯 Python değişken atamayı ve bunları konsol ekranında çalıştırmayı öğreneceksiniz.Akabinde Python ekrana değişken yazdırmayı ve işlem yaptıra bilmeyi kavrayacaksınız. En temelinde python değişken oluşturmayla başlıyoruz.

🎯 Python içinde ki değişken isimleri ve yazım kuralları olarak sizlere yeni bilgiler sunmayı amaçladım 🙂 Python 3 veya 2 fark etmez değişken tanımlama kuralları ve en önemlisi python da değişken dönüşümü ele alacağımız konular arasında 🙂

🎯 Python print yani ekrana yazma komutunun içinde argüman çalıştırmayı iyice bilmeniz gerekiyor.Ama video da ki kahramanımız “TEO” hakılı arkadaşlar bu kanalda o da var 🙂
Mutlaka izlemeniz gereken eğitim setlerim

✅PHP EĞİTİM SETİ(HTML,Css,Jquery) ➤
✅KiCad DERSLERİ(PCB,Autorouer) ➤
✅AUDACİTY İLE SES DÜZENLEME ➤
✅YOUTUBE HAKKINDA BİLGİLER ➤
✅SIFIRDAN WORDPRESS ➤

👨‍💼 Ben Abdullah ALAGÖZ; Yazılım ve elektronik derslerinin yanı sıra arduino dersleri ve web tasarım dersleri çekiyorum. İçerik yönetim sistemlerini tanıtıp, akabinde php,html,css gibi dillerde size katkıda bulunuyorum. Herkese kolay gelsin. İyi çalışmalar. Takipte kalın. (Bu kanala düzenli olarak video yüklenmektedir).

Beni buradan takip etmeyi unutmayın 🙂

👍 Facebook :
👍 Twitter :

Nguồn: https://benjaminjcohen.com/

Xem thêm bài viết khác: https://benjaminjcohen.com/cong-nghe/

5 Comments

  1. ELEKTRONİK EĞİTİM SETİ 🙂 http://bit.ly/2DWso1i

  2. Güzel anlatımınız için teşekkür ederim. Hex konusunu daha detaylı öğrenmek istiyorum. Kaynak paylaşırsanız sevinirim. Emeğinize sağlık.

  3. aga be dün 1 yıl olmuş duygulandım…….

  4. Çok güzel anlatmışşsın emeğine sağlık dostum

  5. ya allah senden razı olsun kardeş mis gibi anlatmıssın işte bu eşekler ne anlar izlenme sayının az olmasını daha videoları yeni çekmene veriyorum yoksa videoların gayette güzel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *